שאלות ותשובות

יריעות ביטומאניות נעשות מחומר הביטומן שמקורו הוא מהנפט, והן מגיעות בצורת גלילים וסלילים שנפתחים לרוחב ונדבקים בצורה שטוחה ואחידה על פני הגג.

בכדי למנוע נזילות בגגות, צריך לבצע תהליך איטום גגות אחת למספר שנים. אחד הטיפולים הנפוצים כיום לאיטום גגות הוא איטום גג באמצעות יריעות ביטומאניות שנחשבות לחומר חזק ואיכותי שיכול להחזיק מעמד עד 10 שנים ולמנוע נזילות ודליפות אפשריות. השיטה "הישנה", וגם היא המקובלת כיום הינה איטום גג בזפת חם, אבל יש לקחת בחשבון שאיטום גג בזפת יחזיק מעמד 4-6 שנים ואז תצטרכו לחדש את ציפוי הזפת מחדש.

אם אתם תזלזלו בגג שלכם ולא תערכו לו טיפול באיטום, הרי שהגג יתחיל לדלוף והקומות העליונות עלולות להיפגע מכך במיוחד בתקופת החורף. במהלך החורף עצמו מאוד קשה לעשות איטום גג, מכיוון שיש גשמים תכופים ואילו שלטיפול איטום בגג צריך מספר ימים בכדי לוודא את התייבשות שכבת האיטום ולערוך לה בדיקה מקיפה.

עוד לפני שהתפתחה לה שיטת איטום גגות באמצעות יריעות ביטומאניות, נהוג היה לערוך טיפול לאיטום גג באמצעות זפת או חומר אקריל ואלו היו שתי השיטות היחידות שיושמו כמעט בכל מבנה או בית. הזפת עד היום נחשבת לחומר איכותי לצורך איטום גגות בשל חוזקתה ועמידותה לאורך שנים.

הנזקים שיכולים להיגרם לבניין או לדירה שלכם כתוצאה מאי איטום גג, יכולים להיות נזקים מאוד קשים שיצריכו טיפולים מרובים למבנה הקירות, הצנרות וכן גם לריהוט הבית שלכם.

במקרים אף יותר קשים, עלול להיווצר חור בתקרה אם לא נטפל בבעיות הנזילה.

קבלנים רבים חסרי ניסיון מציעים שירותים בדרך כלל במחירים זולים יותר ממחירי השוק ואין ברשותם תגובות ופרסומים משנים עברו. כדי לוודא שאתם עובדים עם חברה אמינה ומנוסה, בקשו לצפות בתיק עבודות, לקבל תגובות מאנשים על החברה, לבקר באתר של החברה וכן גם לערוך בדיקה בעמודים העסקיים של הרשתות החברתיות.

שכבת הצבע הלבן לא תיתן לקרני השמש לחמם את הגג שלכם אלא, שהיא תחזיר את הקרן ובכך תמנע התחממות יתר.

יריעות ביטומאניות ניתן לחבר אל הגג רק לאחר שביצעו עליו מריחה של חומר הביטומן באופן יסודי ביותר שיכסה את כל החלקים של הגג, שכבת הביטומן היא זו בעצם שתחבר את היריעות בצורה אטומה אל הגג ותמנע נזילות ודליפות.

מדובר ביריעות שלא צריך להדביקן אל הגג וכל שעושים בתהליך האיטום הוא, הנחת היריעות על גבי משטח הגג עצמו.

לצורך איטום גג באמצעות זפת, מומלץ למרוח את הזפת ב2 שכבות בכדי לוודא כי הגג נאטם בצורה מוחלטת.

כן, מכיוון שמחיר איטום הגג יקבע על סמך שטח הגג שלכם וטיפול להוצאת פסולת קיימת בגג (במידה וקיימת).

הנגישות לגג שלכם היא הגורם שיכול להשפיע על המחיר. אם אין גישה לאזור הבניין שלכם עם משאית הציוד ובמידה ויש הרבה מדרגות או שחסרה מעלית, מחיר איטום הגג יתומחר בהתאם ויצריך מהקבלן להביא צוות הובלה למקום.

ניתן לאטום את כל סוגי הגגות, כולל גגות עם שיפועים.

כן, מכיוון שמחיר איטום הגג יקבע על סמך שטח הגג שלכם וטיפול להוצאת פסולת קיימת בגג (במידה וקיימת).